Kwasy OMEGA-3

Podstawa suplementacji
Kwasy omega-3

Dlaczego warto rozważyć suplementację?

"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn"
Arystoteles

Polska jest jednym z krajów, w których niedobór długołańcuchowych kwasów omega-3 jest bardzo powszechny – spożycie ryb jest dość niskie. Dodatkowo jakość poławianych ryb budzi coraz więcej wątpliwości ze względu na zanieczyszczenia wód.

Jednocześnie z piorunującą szybkością rośnie spożycie kwasów omega-6, które mają właściwości prozapalne. Stosunek (omega 3:6) powinien wynosić 1:5, tymczasem u statystycznego Polaka wynosi 1:25!!!

Problemów zdrowotnych, dokuczliwych objawów, zaburzeń metabolicznych, chorób przewlekłych i nowotworowych przybywa, a co najgorsze – niezależnie od wieku ani płci.

Rośnie świadomość konsumencka, choć nadal moim zdaniem brakuje podstawowej wiedzy w zakresie suplementacji.

Kwasy omega-3

Rynek suplementów diety (zwłaszcza preparatów z omega-3) oferuje różne produkty, jednak przy ich wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na JAKOŚĆ (jest to kluczowe, ponieważ kwasy są pozyskiwane z ryb, czyli są produktem żywym).

Rodzaj ryb

Miejsce i rodzaj połowu

Proces pozyskania substancji

Wskaźnik TOTOX (stopień utlenienia) - powinien wynosić między 4-8

Czystość od metali ciężkich: rtęci, ołowiu, dioksyn.

Najważniejszym produktem marki Eqology jest kwas omega-3 w płynie. Produkt jest w 100% naturalny, bez dodatków syntetycznych, pozyskiwany z dziko żyjącego, niehodowlanego dorsza, poławianego w sposób zgodny z najwyższymi standardami. Proces produkcji zaczyna się już na kutrze, by uzyskać jak najniższy stopień utlenienia produktu końcowego, a tym samym jak najwyższą jego jakość, którą marka traktuje priorytetowo. Eqology wyróżnia wysoka zawartość kwasów EPA i DHA (2,4g w 15 ml). Produkt zawiera również witaminę E, która zapobiega utlenianiu oraz witaminę D 800j.

Ten suplement ma wiele certyfikatów potwierdzających jakość: Lista Kolońska, MSC zrównoważone rybołówstwo, Parametry Totox, badania na dioksyny, Uniwersytet Jagielloński, Gwiazdki Michelina za smak, GMP good manufacturing practice)

Dla kogo jest i w jakim celu stosować OMEGA-3?

Każdy z nas, niezależnie od wieku, szczególnie przy problemach zdrowotnych, powinien dostarczać CODZIENNIE odpowiednią dawkę dobrej jakości kwasów omega-3 – zarówno w celach profilaktycznych, a także jako wsparcie w leczeniu.

Każdy z nas, niezależnie od wieku,szczególnie przy problemach zdrowotnych, powinien dostarczać CODZIENNIE odpowiednią dawkę dobrej jakości kwasów omega-3 – zarówno w celach profilaktycznych, a także jako wsparcie w leczeniu.

Przy pierwszym zakupie warto rozważyć zamówienie preparatów wraz z testem, który analizuje stosunek i zawartość kwasów omega w krwi. Nie jest to warunek konieczny do rozpoczęcia suplementacji – stanowi dodatkową opcję, dzięki której precyzyjnej można dobrać dawkę. Test przeprowadza się samodzielnie, skraplając krew z opuszka palca (nakłuwając specjalnym lancetem, dołączonym do zestawu) na wskaźnik i przesyła się pod podany na opakowaniu adres. Wyniki testu otrzymujesz mailem, a zawierają one informacje, jaki jest stosunek omega 3:6 z sugerowaną dawką do suplementacji.

Ważne informacje przy zakupie:

01.

Stosowanie

Aby uzyskać efekt terapeutyczny należy suplementować omega-3 minimum przez pół roku – choć to jeden z niewielu suplementów który moim zdaniem powinien być wprowadzony na stałe)

Pierwsze zamówienie obejmuje zakup 2 butelek kwasów OMEGA-3 (przez pierwszy miesiąc rekomendowane jest wypijanie 20ml dziennie w dwóch dawkach: 10ml do śniadania i 10ml do obiadu lub jednorazowo do śniadania). W późniejszym czasie wystarczy 1 butelka OMEGA-3 na miesiąc (osoby dorosłe). Proszę pamiętać, by po otwarciu przechowywać produkt w lodówce. U dzieci należy zacząć od 1 łyżeczki przez pierwszy tydzień, po tym czasie na miesiąc można zwiększyć dawkę do 1 łyżki stołowej, a następnie ponownie zmniejszyć do łyżeczki – u dzieci powyżej 6. roku życia, u dzieci poniżej 6. roku należy pozostać przy 1 łyżeczce dziennie.
Można również pić 10ml oleju dziennie, a drugą butelkę przeznaczyć dla innej osoby, choć konsumpcja podwójnej dawki w miesiącu pierwszym gwarantuje szybsze osiągnięcie pożądanych efektów prozdrowotnych.

02.

Dane do logowania

Należy pamiętać o zachowaniu danych do logowania konta, dzięki temu można później wprowadzić zmiany dotyczące terminu dostawy lub miejsca;

03.

Możliwość zakupu saszetek

Istnieje możliwość zakupu wygodnych saszetek, które świetnie sprawdzają się w podróżach (nie musisz przerywać suplementacji, ponieważ mają wygodną formę jednorazowych opakowań, które nie muszą być przechowywane w lodówce).

04.

Płatność

Możliwa jest płatność przelewem bankowym lub za pomocą systemu płatności DOTPAY. Raz w miesiącu zostanie przesłany e-mail z przypomnieniem dokonania płatności za kolejną butelkę. Jeśli wybierzesz formę płatności kartą kredytową – przez pół roku z Twojego konta automatycznie będzie pobierana płatność, a Twoje zamówienie będzie regularnie wysyłane.

Chcesz skorzystać z usług?

Skontaktuj się ze mną

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych form kontaktu.

Napisz maila:

dietaodkuchni@gmail.com

Umów się na wizytę telefonicznie:

+48 668 145 121

Napisz do mnie w Social mediach

Instagram Dieta od kuchni

Facebook Dieta od kuchni

Wypełnij formularz

Shopping Cart