przez Edyta

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu. 

Moje motto życiowe

MGR INŻ. EDYTA SOŁEK – TROJNAR

Ukończyłam Technologię Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym, oraz Chemię na UMCS w Lublinie.

Moja przygoda z dietetyką rozpoczęła się po pierwszym szkoleniu z dietoterapii i długim poszukiwaniu rozwiązania własnych problemów zdrowotnych. Kiedy po wielu latach pozbyłam się uciążliwych dolegliwości, na dobre rozkochałam się w pracy, która stała się moją pasją.

Odbyłam szereg specjalistycznych kursów w tym dietetykę kliniczną. Cały czas dokształcam się korzystając z aktualnych doniesień naukowych, specjalistycznej literatury, uczestniczę w różnych konferencjach.

Uwielbiam gotować i spędzać długie godziny w kuchni, eksperymentując i testując nowe potrawy, które później wykorzystuje w jadłospisach.

Do każdego pacjenta podchodzę holistycznie, szczegółowo analizuję wyniki badań, dokumentacje medyczną. Jestem przekonana, że prawidłowe odżywianie (odpowiednio dostosowane do stanu zdrowia) jest kluczowym elementem do zdrowego i szczęśliwego życia. Podczas konsultacji dociekliwie drążę i poszukuję prawdziwej przyczyny złego samopoczucia. Duży nacisk stawiam na edukację, uświadamiając i ucząc pacjentów trwałej zmiany nawyków żywieniowych a nie bycia na „chwilowej diecie” . Szczególnie bliski jest mi temat chorób o podłożu autoimmunologicznym, zaburzeń metabolicznych oraz problemów z płodnością.

CERTYFIKATY I SZKOLENIA