przez Edyta

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu. 

Moje motto życiowe

MGR INŻ. EDYTA SOŁEK – TROJNAR

Jestem pasjonatką zdrowego stylu życia i smacznego, odżywczego jedzenia.
Przez wiele lat poszukiwałam rozwiązania własnych problemów zdrowotnych – co pozwala mi lepiej zrozumieć drogę, którą przechodzi pacjent w procesie zdrowienia.
Lubię łączyć rożne metody wspierania organizmu, poszukując źródłowej przyczyny problemu.

Odbyłam szereg specjalistycznych kursów w tym dietetykę kliniczną. Obecnie jestem w trakcie studiów naturoterapii – cały czas dokształcam się, korzystając z aktualnych doniesień naukowych, specjalistycznej literatury, uczestniczę w różnych konferencjach.

Uwielbiam gotować, spędzać czas w kuchni eksperymentując i testując nowe potrawy, które później wykorzystuję w jadłospisach, produktach elektronicznych lub dzielę się nimi w mediach społecznościowych.
Do każdego pacjenta podchodzę holistycznie, szczegółowo analizuję wyniki badań, dokumentacje medyczną. Jestem przekonana, że prawidłowe odżywianie (odpowiednio dostosowane do stanu zdrowia) i zamiana stylu życia jest kluczowym elementem zdrowia.
Podczas konsultacji dociekliwie drążę i poszukuję prawdziwej przyczyny złego samopoczucia. Duży nacisk stawiam na edukację, uświadamiając i ucząc pacjentów trwałej zmiany nawyków żywieniowych, zamiast stosowania chwilowej diety. Szczególnie bliski jest mi temat chorób o podłożu autoimmunologicznym, zaburzeń metabolicznych oraz problemów z płodnością.

Na co dzień staram się pokazać, że dieta, zdrowy styl życia nie polega na wyrzeczeniach, katuszach i chwilowych zrywach. Pokazuję, że świadome podejście, zrozumienie własnego ciała i mechanizmów w nim zachodzących są najlepszą ścieżką do zdrowia, które można uzyskać za pomocą naturalnego i pysznego jedzenia.

 

CERTYFIKATY I SZKOLENIA